ساعت روسیه انگلیس جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

ساعت: روسیه انگلیس جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی در صورت لغو برجام اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می‌کنیم / ما را وادار به عکس‌العمل نکنند ، صالحی

رییس شرکت انرژی اتمی هشدار داد: اگر برجام به هم بخورد، اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم لیکن اکنون به طور به میل خود در حال اجرای آن هستیم و هنوز به تصویب م

در صورت لغو برجام اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می‌کنیم / ما را وادار به عکس‌العمل نکنند ، صالحی

صالحی: در صورت لغو برجام اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم / ما را وادار به تصویر العمل نکنند

عبارات مهم : انرژی

رییس شرکت انرژی اتمی هشدار داد: اگر برجام به هم بخورد، اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم لیکن اکنون به طور به میل خود در حال اجرای آن هستیم و هنوز به تصویب مجلس نرسیده هست.

به گزارش ایسنا، علی اکبر صالحی با رد مطالبه ناحق و غیرقانونی ترامپ درخصوص بازرسی از مراکز نظامی کشورمان گفت : ما به موافقت نامه پادمان و پروتکل الحاقی متعهدیم، البته تا زمانی که برجام پابرجا باشد چون این پروتکل هنوز به تصویب مجلس نرسیده است و آن را به میل خود اجرا می کنیم.

در صورت لغو برجام اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می‌کنیم / ما را وادار به عکس‌العمل نکنند ، صالحی

معاون رییس جمهور تاکید کرد: ما به موارد بازرسی مندرج در برجام نیز متعهدیم و در این چارچوب به تعهداتمان عمل می کنیم ولی خارج از این چارچوب قطعا به هر خواسته دیگری عمل نخواهیم کرد و از آن تمکین نمی کنیم همچنان که تاکنون اینگونه عمل کرده ایم.

رییس شرکت انرژی اتمی همچنین راجع به بسته شدن پرونده بازرسی از مراکز نظامی کشورمان بعد از دیدار آمانو از سایت پارچین گفت : از ابتدا سه بار از این سایت نظامی دیدار شده است است دو بار در اوائل و یکبار هم همین آخرهای که پرونده بسته شد و آخرش دیدند که تمام ادعاها و اتهامات مطرح نابه جا بود.

رییس شرکت انرژی اتمی هشدار داد: اگر برجام به هم بخورد، اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم لیکن اکنون به طور به میل خود در حال اجرای آن هستیم و هنوز به تصویب م

صالحی افزود: در این دیدار نمونه گیری و آزمایش کردند و به جایی نرسیدند و نظر کشور عزیزمان ایران تأمین و حقانیت موضع کشورمان تایید شد.

وی بار دیگر تاکید کرد : فقط در چارچوب مواردی مانند پروتکل الحاقی که متعهد هستیم عمل می کنیم آن هم تا زمانی که برجام است چون اگر قرار باشد برجام به هم بخورد اجرای این پروتکل نیز قطعاً متوقف می شود لیکن با توقف برجام ، اجرای آن بی معنی خواهد بود.

صالحی در گفت وگو با خبرگزاری صداوسیما افزود: درخصوص بازرسی ها در چارچوب موافقت نامه پادمان مانند دیگر اعضای آژانس بین المللی انرژی اتمی و نیز در چارچوب تعهدات برجام متعهدیم البته تا زمانی که این توافق پابرجاست.

در صورت لغو برجام اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می‌کنیم / ما را وادار به عکس‌العمل نکنند ، صالحی

وی تاکید کرد : صرفا در این چارچوب اجازه بازرسی می دهیم و شیوه ها و نحوه بازرسی در این چارچوب نیز روشن است که طبق قاعده ای باید عمل شود و ما فقط در آن چارچوب و قاعده عمل می کنیم.

­رییس شرکت انرژی اتمی همچنین راجع به تدابیر این شرکت در صورت لغو برجام تاکید کرد : یقین داشته باشید علاوه بر این که پل های پشت سرمان را خراب نکردیم پل های متعددی را هم ساخته ایم.

رییس شرکت انرژی اتمی هشدار داد: اگر برجام به هم بخورد، اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم لیکن اکنون به طور به میل خود در حال اجرای آن هستیم و هنوز به تصویب م

صالحی هشدار داد : اگر روزی مسئولان نظام به عللی ببینند که برجام دیگر منفعتی جهت کشورمان ندارد و جهت از سرگیری غنی سازی 20 درصد در فردو تصمیم بگیرند ، چهار روزه می توانیم غنی سازی 20 درصد را شروع کنیم ؛ خودشان می فهمند یعنی چه.

وی افزود: همان طور که آقای روحانی اعلام کرد خیلی از فعالیت ها را می توانیم در بازه زمانی ساعتی بازگردیم و محدودیت ها را برگردانیم ؛ از سرگیری بعضی فعالیت های دیگر چند ماه و بعضی فعالیت ها تا حداکثر یک سال و دو سه ماه طول می کشد.

در صورت لغو برجام اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می‌کنیم / ما را وادار به عکس‌العمل نکنند ، صالحی

صالحی گفت : البته ما می خواهیم برجام همچنان بدون خدشه پیش برود و فعالیت های فنی در حوزه هسته ای اعم از اکتشاف و استخراج ، تحقیق و توسعه ، ساخت نیروگاه های تازه و استفاده از فناوری هسته ای در حوزه سلامت، کشاورزی و صنعت به خوبی پیش می رود.

وی در عین حال هشدار داد : ما نمی خواهیم وارد میدان چالشی شویم و اعلام می کنیم که ما را وادار به تصویر العمل نکنند.

رئیس شرکت انرژی اتمی همچنین با اشاره به سفر اخیرش به ایتالیا و انگلیس گفت : در دیدار با مقامات این کشورها گفتم شاید مردها علاقه مندند که ما را آشفته و جنبش کنند که تصمیمات مطابق میلشان بگیریم ولی یقین بدانند که تصمیمات ما براساس احساسات و عواطف نیست بلکه براساس هدفمندی، هوشیاری، عقلانیت و حکمت و مصلحت است.

صالحی با بیان این که می دانیم این بازی را چگونه پیش ببریم ابراز امیدواری کرد : طرف برابر سر عقل بیاید و دیگران را به مسئله نیندازد.

معاون رییس جمهور همچنین با تقبیح سخنان اخیر رییس جمهور امریکا علیه کشورمان تصریح کرد : سخنان او ناپسند و رکیک بود و بسیار زشت است که رییس جمهور کشوری نظر هایش را در این قالب بیان کند.­

صالحی افزود: واقعاً مردم آمریکا از داشتن چنین رییس جمهوری شرمنده اند که نتوانست در شأن رییس جمهور مباحث را مطرح کند و هرچند مباحث اختلاقی باشد بیان رییس جمهور و رییس کشور اقتضا می کند که در چارچوب نزاکت باشد ؛ جای تأسف است که رییس جمهور آمریکا این گونه سخن گفت.

وی در عین حال گفت : البته از بعد دیگر جای خوشحالی دارد که این شخصیت متأسفانه از جهات متفاوت فاقد اطلاعات مورد نیاز است و حتی جغرافیای دنیا را به درستی نمی شناسد همچنان که هنوز نمی داند که خلیج فارس با هزاران سال سابقه خلیج فارس است.

صالحی افزود : به هر­ حال معلوم­­­­­ است که این ها برآمده از فشارهایی بود که قطعا بر او تحمیل شد و البته خودش هم خواستار همراهی با این تحمیل ها بود.

وی اضافه کرد: در دولت تازه آمریکا از میان مشاوران نزدیک آقای ترامپ، افراد گوناگونی بودند که به علت بحران سیاسی به خاص در کاخ سفید در پنج شش ماه گذشته کنار گذاشته شدند که این ناشی از نداشتن روش سیاسی مشخص است و در بحران سیر می کنند.

صالحی ادامه داد : متأسفانه ترساندن بعضی کشورهای منطقه نیز به این بحران ها افزوده است.

رییس شرکت انرژی اتمی ، سخنان رییس جمهور آمریکا را نابه جا، سخیف، اتهام و آکنده از دروغ دانست و افزود : البته آقای روحانی به زیبابی و با رعایت کامل ادب سیاسی ، پاسخ کوبنده ای به سخنان بیهوده آقای ترامپ داد.

وی تصریح کرد : به هر حال باید خوشحال باشیم که خداوند دشمن های ما را از نادانان قرار داده و کشور عزیزمان ایران اکنون در بعد سیاسی و در عرصه بین الملل دست اوج را دارد لیکن صداهایی که از رؤسای متفاوت کشورهای بزرگ دنیا شنیده می شود همگی با کشورمان همراهی و علیه رییس جمهور امریکا موضع گیری کردند.

صالحی افزود: اتحادیه اروپا یکپارچه از کشور عزیزمان ایران حمایت و از آمریکا انتقاد کردند ؛ البته باید صبر کنیم و ببینیم که سیر تحولات به چه صورت است ولی این نشان از حقانیت کشور عزیزمان ایران دارد.

وی اضافه کرد: البته آنان از منطق زور استفاده می کنند لیکن با داشتن غول های رسانه ای دنیا ، صداهایشان بلند است ولی با وجود داشتن تمام این امکانات می بینیم که این بار صدای حق آن قدر بلند و حقانیت جمهوری اسلامی به حدی تابناک است که دیگر کسی نمی تواند آن را نادیده بگیرد.

صالحی با اشاره به دست برتر کشورمان در این جدال سیاسی ابراز امیدواری کرد که همچنان به پیش برویم و طرف برابر هم به بن بست برسد.­

رییس شرکت انرژی اتمی همچنین با رد اتهامات رییس جمهور آمریکا درخصوص تلاش کشورمان جهت دستیابی به سلاح هسته ای گفت : از ابتدای انقلاب، نگاه ، رویکرد و دنیا بینی سیاسی کشور عزیزمان ایران با نگاه و دنیا بینی آمریکا متفاوت بوده و اصل چالش ما ناشی از همین تفاوت است.

وی افزود: آنان جهت غلبه بر این چالش، تهمت های گوناگونی می زنند تا بر ما فشار وارد کنند از ادعای حمایت از تروریسم تا نبودن دموکراسی و آزادی ، استفاده از سلاح های کشتار جمعی و تلاش جهت دستیابی به این تسلیحات ؛ این اتهامات را وارد می کنند تا در این چالش مهم بر ما غلبه کنند.

صالحی اضافه کرد: رویکرد و نگاه سیاسی ما ، پارادایم جدیدی را در عرصه بین المللی ایجاد کرده است و آنان به چنین پارادایمی حساسند و نمی دانند سرانجام این مسئله چه خواهد شد.

وی ادامه داد : آنان نمی توانند درک کنند که اگر جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تاکنون توفیقاتی داشته ناشی از خبر حقش بوده ، خبر حقی که به دل ملت های منطقه مانند لبنان، عراق و سوریه نشسته است و می پرسند آیا در این مناطق هستیم.

صالحی تصریح کرد: این درحالی است که ما مثل دیگران در این مناطق دلار هزینه نمی کنیم، مگر ما چقدر سرمایه داریم ؟ دیگران تلاش کردند دل ها را با دلار بخرند ولی دلار ها که تمام می شود پیوندها از بین می رود ولی دل هایی که با علاقه خریداری می شود وفادار می ماند . آنان ، این را نمی توانند بفهمند.­

معاون رییس جمهور گفت: به این اعتبار آقای ترامپ وارد بحث برجام شده است است و این را به عنوان بهانه ای قرار داده و با این ادعا که برجام منافع آمریکا را تامین نکرده ، مذاکره مجدد ، ایجاد تغیر و یا لغو کامل آن را خواستار است.

وی با تاکید بر این که برجام قابل مذاکره مجدد نیست افزود: آقای ترامپ با به کار بردن تعبیر “غروب آفتاب” در برجام می گوید جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بعد از 10 سال شرایط برایش هموار است تا برنامه هسته ای را در ابعاد متفاوت توسعه دهد و این را باعث مشروعیت دادن به فعالیت های هسته ای کشورمان می داند.

صالحی تصریح کرد: رییس جمهور آمریکا اعتقاد است کشور عزیزمان ایران بعد از 10 سال مبسوط ید خواهد بود که هر کاری می خواهد بکند . البته این تحلیل از دیدگان معیوب و توهم گرای ذاتی آنان است و حال آن که کافر همه را به کیش خود پندارد ؛ خودشان در هیروشیما و ناکازاکی مرتکب گناهان بزرگ شدند و اکنون دیگران را متهم می کنند.

وی افزود: این اتهام در حالی است که مقام معظم رهبری از ابتدا فرمودند کشور عزیزمان ایران در پی فعالیت غیر صلح آمیز هسته ای نیست بنابراین راه ما روشن است ؛ ما در پی فعالیت های صلح آمیزیم آنان جهت خودشان مسئله آفرینی می کنند.

صالحی گفت: اگر به همین منوال پیش برویم چون موضع و جایگاه ما به حق است که چاره ای جز این نیست که آمریکا یا باید به آن تمکین کند یا در برابر افکار عمومی دنیا بایستد ؛ در این بازی شطرنج سیاسی ، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران واقعاً نمره 20 گرفته است و اگر به همین سبک و سیاق جلو برویم کیش و مات کردن آنان خیلی دور از توقع نیست.

رییس شرکت انرژی اتمی همچنین با رد ادعای ترامپ در خصوص نقض برجام از جانب کشورمان ، ریشه این قضیه را رژیم صهیونیستی دانست و افزود : سیاستی که اکنون در آمریکا اتخاذ می شود برگرفته از خواسته های این رژیم غاصب است.­

وی گفت : رژیم صهیونیستی به هیچ عنوان علاقه مند نیست که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ابعاد علمی و فن آوری به کشوری پیشتاز و پیشرفته تبدیل شود بنابراین فشار می آورند و بهانه ارزش هم همین پرسشها هسته ای است لیکن افکار عمومی در قبال این پرسشها حساس است.

صالحی افزود: آنان بهانه می آورند که کشورمان درصدد فعالیت های غیر صلح آمیز هسته ای است و نیت خوانی می کنند و بر همین اساس می خواهند انواع مجازات بین المللی را بر ما تحمیل کنند یعنی بابت جرمی که اتفاق نیفتاده است و کار آقای ترامپ بر اثر فشار رژیم صهیونیستی است.

وی اضافه کرد : با این حال ، خوشبختانه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران تا کنون نقش سیاسی اش را به خوبی ایفا کرده است و بدون هیچ مداهنه ای ، مقام معظم رهبری در این خصوص نقش آفرینی بسیار قشنگی انجام داده اند به نحوی که اکنون از نظر سیاسی این آمریکاست که در مقام توجیه کار خودش است نه ما.

صالحی ادامه داد: امریکا باید مدام در خصوص اقداماتش توجیه و علت بیاورد و حال آن که در دنیا مسموع نیست همچنان که دیدید صدر اعظم آلمان، رییس جمهور فرانسه، نخست وزیر انگلیس و زن موگرینی در این باره چگونه صحبت کردند.

وی گفت : البته نمی گوییم که این ها دوستان ما هستند یا از سر دلسوزی و خیرخواهی چنین سخن گفتند ؛ آنان در پی منافع ملی خودشان هستند ولی آش آنقدر شور شده است که این ها هم به صدا درآمدند.

صالحی ، اقدام آژانس در بستن پرونده پی ام دی علیه کشورمان را نشان دهنده بی اساس بودن اتهامات و بهانه جویی علیه کشورمان دانست و افزود: این اقدام اثبات کرد اتهاماتی که حدود 12 سال علیه کشورمان وارد کردند نابجا بود.

وی گفت : با وجود همه این اتهامات ، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در 12 ـ 13 سالی که در این چالش هسته ای قرار داده شد قدم به قدم جلو بیاید و در برابر آمریکا با وجود عنصرهای فراوان قدرت در حوزه های متفاوت اقتصادی، علمی، فن آوری و نظامی خوش بدرخشد.

صالحی افزود: اقدام دیگر آقای ترامپ که به نفع ما تمام شد به کار بردن عبارت جعلی جهت خلیج هر لحظه فارس بود که باعث انسجام ملی شد لیکن حتی مخالفان نظام متوجه حقانیت جمهوری اسلامی شدند.

وی اضافه کرد: حتی مخالفان نظام دانستند مواضع نظام از 40 سال قبل تاکنون درست بود و طرف برابر نابه حق می گویند ولی آنقدر سخن نابحقشان را قشنگ جلوه می دانند که خیلی ها اغوا شده است بودند ولی اکنون دیگر حقیقت روشن می شود و این کار جمهوری اسلامی را راحت کرد.

صالحی ادامه داد: اکنون ملت به طور منسجم حامی دولت و نظام است گرچه دولت ها در این 40 سال همواره برآمده از اراده ملی بوده اند.

وی با ابراز خرسندی از سخنان زیبای رییس جمهور در پاسخ به بیانات ترامپ گفت : آقای روحانی موضع جمهوری اسلامی را روشن و اعلام کرد تا زمانی که برجام جهت ما منافع دارد پابرجاست و به اقتضای شرایطی که در آینده پیش بیاید قطعاً تصمیمات مورد نیاز را خواهیم گرفت.

رییس شرکت انرژی اتمی در بخش دیگری از این مصاحبه با ابراز اطمینان از آمادگی کامل این شرکت جهت مواجهه با کارها خصمانه آمریکا به خاص در صورت لغو برجام تاکید کرد: همه تمهیدات جهت برگشت پذیری هسته ای اندیشیده شده است است.

صالحی گفت : این ها غلوآمیز نیست و طرف برابر می داند؛ همچنان که با وقت بندی فعالیت ها در برجام مخالفند و می گویند آیا در توافق هسته ای ” غروب آفتاب ” آمده است و آیا خیلی موانعی که باید ایجاد می شد تا فعالیت های هسته ای کشورمان را متوقف کند ایجاد نشده است و کشور عزیزمان ایران را با بن بست مواجه نکرده است.

وی افزود : این نشان دهنده موفقیت جمهوری اسلامی در تامین منافع ملی تا حد ممکن است به گونه ای که طرف برابر ، شاکی است.

صالحی همچنین راجع به احتمال استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته در صورت بازگشت هسته ای بار دیگر اظهار داشت : سربسته می گویم که بازگرداندن بعضی فعالیت ها ساعتی ، بعضی روزی ، بعضی در چند ماه و در یک مورد به خصوص ، یکسال و چند ماه طول می کشد.

وی افزود : وقت بازگرداندن بسیاری فعالیت های هسته ای به حالت قبل و حتی فراتر از آن در بازه زمانی “ماه ” است و یک موردش ، موضوعی است که رهبر معظم انقلاب درخصوص غنی سازی صد هزار سو در مدت یک سال و نیم فرمودند . این یعنی امکانات بالقوه ای جهت تحقق این نشانه وجود دارد.

رییس شرکت انرژی اتمی همچنین راجع به آمادگی این شرکت جهت مقابله با تصمیم احتمالی آمریکا جهت خروج از برجام تا 60 روز آینده تاکید کرد : کار ما لحظه ای است ما که نمی خوابیم و 60 روز دیگر بخواهیم بیدار شویم آمادگی که می گوییم لحظه ای است.

وی افزود: فقط اراده مسئولان را می طلبد که دستور بدهند که چه اقدامی را شروع کنیم ؛ ما همه این سناریوها را در شرکت انرژی اتمی مدنظر قرار دادیم و با عرضه کلیاتش در هیات نظارت بر برجام راجع به آن توافق کردیم.

صالحی اضافه کرد : هرگاه هیات نظارت بر برجام دستور بدهد مطابق با آن عمل خواهد شد ولی امیدوارم طرف برابر سر عقل بیاید ؛ ما علاقه مندیم که برجام کماکان پابرجا باشد.

وی فعالیت های صلح آمیز هسته ای را در بخش های متفاوت رو به پیشرفت دانست و گفت : همکاری های ما به خاص با اتحادیه اروپا روز به روز گسترده تر می شود و در شرف ایجاد مرکز پیشرفته ایمنی با کمک این اتحادیه در کشورمان هستیم.

وی افزود : اتحادیه اروپا جهت ایجاد این مرکز که از تاسیسات بسیار پیشرفته در غرب آسیا خواهد بود تاکنون 9 میلیون یورو تخصیص داده اند و 11 میلیون یورو دیگر را نیز تخصیص خواهند داد.

رییس شرکت انرژی اتمی همچنین با اشاره به همکاری کشورهای اروپایی در فعالیت های هسته ای در قالب یورو اتم گفت : جهت ما هم این وقت ایجاد شده است است که در چارچوب یورو اتم با اتحادیه اروپا همکاری هسته ای داشته باشیم.

صالحی با اشاره به برنامه های این شرکت جهت اجرای طرح های متفاوت هسته ای افزود: مثلاً در انگلیس دو سه پروژه مطرح شد که هنگامی که به آخر برسد و نهایی شود اعلام می کنیم ولی طرح های بسیار خوبی خواهد بود که در مرزهای دانش است.

وی گفت : طرح بازطراحی رآکتور اراک نیز به خوبی پیش می رود به نحوی که جلوتر از وقت بندی آینده نگری شده است است.

صالحی افزود: همکاری با روس ها نیز به خوبی پیش می رود و در آینده نزدیک همتای روسی بنده به کشور عزیزمان ایران می آید و جهت شروع رسمی عملیات اجرایی دو نیروگاه هسته ای با یکدیگر به بوشهر می رویم.

رییس شرکت انرژی اتمی گفت: مراحل ساخت این دو نیروگاه هسته ای مشمول بر خاک برداری، گودبرداری و طراحی شروع شده است است و قسط اول آن را هم پرداخت کرده ایم ؛ طرح عظیمی که 10 میلیارد دلار جهت اجرای آن سرمایه گذاری می شود.

صالحی همچنین سرمایه گذاری جهت ساخت نیروگاه های کوچک با همکاری چینی ها را از رویکردهای تازه این شرکت دانست و افزود: این نیروگاه ها زیاد در تناسب با کشورمان هستند لیکن با کمبود آب مواجهیم و می خواهیم این نیروگاه ها را در آینده در کشورمان توزیع کنیم.

وی اضافه کرد: با چینی ها در این خصوص در حال مذاکره ایم که خوب جلو رفته ایم ولی هنوز به قرارداد نرسیده ایم.

صالحی همچنین با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان رسانه ها از رآکتور اراک گفت : خبرنگاران در این دیدار دیدند که جایی که به صورت فتوشاپ طراحی و وانمود کرده بودند که سیمان ریخته شده است است واقعیت ندارد. مردم نیز به صحبت هایی که نفعی ندارد و ایجاد یأس می کند توجه نکنند.

رییس شرکت انرژی اتمی افزود : فعالیت های هسته ای به خوبی و بدون مسئله جلو می رود و در سال های آینده به ثمر می رسد . فعالیت هایی که نظم یافته و در حال مستند سازی است.

وی با تاکید بر ارزش و اصالت مستند سازی در فعالیت های صلح آمیز هسته ای گفت : این اقدام اصالت دارد والا مهندسی معکوس ما را وارد عرصه طراحی نمی کند درحالی که با مستند سازی وارد عرصه طراحی و شبیه سازی می شویم تا هر تجهیزاتی را که بخواهیم بسازیم؛ کار عظیمی که قبلاً مغفول مانده بوده اکنون شروع شده است است.

صالحی ابراز اطمینان کرد که هیچ فعالیتی متوقف نشده هست، البته محدودیت هایی را پذیرفته ایم ولی محدودیت هایی نیست که ما را در حوزه های مهم فناوری متوقف کند. مانند پذیرش محدودیت در تولید فلز اورانیوم یا فلز پلوتنیوم در حالی که اصلاً پلوتنیوم نداریم که بخواهیم فلزش را تولید کنیم.

وی افزود : البته همین محدودیت ها را هم جهت مدتی پذیرفته ایم و بعد از آن می توانیم فلز اورانیوم و پلوتونیوم نیز بسازیم. در آینده جهت بعضی سوخت های مدرن اگر نیاز به تولید فلز اورانیوم باشد ، وقت محدودیت که به آخر برسد می سازیم همچنان که یک بار ساخته ایم و می دانیم چگونه بسازیم ولی اکنون گفتیم نمی سازیم.

واژه های کلیدی: انرژی | ایران | فعالیت | آمریکا | رییس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs