ساعت روسیه انگلیس جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

ساعت: روسیه انگلیس جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی تماشای جام جهانی فوتبال روی میز آشپزخانه یا میز کار با عینک سه بعدی

تیمی از پژوهشگران موفق شدند با کمک عینک‌های سه‌بعدی خاص مایکروسافت و هوش مصنوعی، امکان تماشای مسابقه های فوتبال را از شبکه یوتیوب به‌طور زنده و سه‌بعدی روی میز

تماشای جام جهانی فوتبال روی میز آشپزخانه یا میز کار با عینک سه بعدی

تماشای جام جهانی فوتبال روی میز آشپزخانه یا میز کار با عینک سه بعدی

عبارات مهم : فناوری

تیمی از پژوهشگران موفق شدند با کمک عینک های سه بعدی خاص مایکروسافت و هوش مصنوعی، امکان تماشای مسابقه های فوتبال را از شبکه یوتیوب به طور زنده و سه بعدی روی میز کار یا میز آشپزخانه یا هر سطح صاف دیگری فراهم کنند.

به گزارش سیناپرس ؛رقابت های جام جهانی فوتبال پنج شنبه این هفته در کشور روسیه شروع می شود و تب فوتبال به مدت یک ماه تمام دنیا را در خود خواهد گرفت. بسیاری از طرفداران و فوتبال جهت تماشای این مناسبت مهم ورزشی به روسیه سفرکرده اند و میلیون ها نفر نیز از تلویزیون منزل های خود نظاره گر این مسابقه ها خواهند بود. حال تصور کنید که به کمک فناوری قادر به تماشای سه بعدی مسابقه های به طور زنده و روی میز آشپزخانه خود باشید.

توصیه کلیدی این فناوری، رویکرد یک شبکه عصبی کانولوشن است (convolutional neural network) است که در آن یک نوع از الگوریتم هوش مصنوعی مشابه و مانند بخشی از مغز که پردازش داده های تصویری پردازش می شود، مدل سازی شده است است.

تماشای جام جهانی فوتبال روی میز آشپزخانه یا میز کار با عینک سه بعدی

فناوری جدیدی به طرفداران فوتبال این امکان را می دهد که پخش زنده این مسابقه های را از طریق شبکه یوتیوب به اینترنت سه بعدی تبدیل کرده و میز آشپزخانه را به شکل زمین فوتبال که مسابقه موردنظر به طور زنده در آن در حال برگزاری هست، تماشا کرده و احساس حضور در استادیوم را داشته باشند.

نکته کلیدی این فناوری، رویکرد یک شبکه عصبی کانولوشن است (convolutional neural network) است که در آن یک نوع از الگوریتم هوش مصنوعی مشابه و مانند بخشی از مغز که پردازش داده های تصویری پردازش می شود، مدل سازی شده است است.

تیمی از پژوهشگران موفق شدند با کمک عینک‌های سه‌بعدی خاص مایکروسافت و هوش مصنوعی، امکان تماشای مسابقه های فوتبال را از شبکه یوتیوب به‌طور زنده و سه‌بعدی روی میز

این شبکه دوازده هزار تصویر دوبعدی از بازیکنان جام جهانی را از بازی کامپیوتری FIFA در اختیار گرفته و از آن ها در کنار داده های مربوط به تصویرهای سه بعدی از بازی به دست استفاده کرده و با کمک این اطلاعات و ویدئوی پخش مستقیم بازی از طریق یوتیوب، آن را به صورت مجازی روی میز آشپزخانه یا فضای مشابه بازسازی می کند.

در وقت پخش فیلم، سیستم دقیقاً آینده نگری نقشه های عمق و حرکت را جهت هر بازیکن و ترکیب آن ها با فیلم های رنگی جهت بازسازی هر بازیکن به صورت سه بعدی انجام می دهد. بعد ازآن بازیکنان روی یک زمین فوتبال مجازی قرار می گیرند که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد شاهدبازی به طور زنده از زوایای متفاوت و به طور سه بعدی باشند.

پژوهشگران این فناوری را با استفاده از عینک های خاص سه بعدی مایکروسافت با عنوان Microsoft’s HoloLens smart glasses مورد آزمایش قرار داده و بازی های ویدئویی فوتبال و همچنین مسابقه های واقعی را به طور سه بعدی روی میز مشاهده کردند. مورد نیاز به توضیح است که این فناوری هنوز کامل نبوده و دارای نواقص زیادی است که باید برطرف شود. جهت نمونه این نرم افزار هنوز جهت بازسازی و تشخیص موقعیت توپ در زمین مسابقه دچار مسئله شده است و همچنین تنها امکان دیدن مسابقه از دو طرف طولی زمین فوتبال وجود دارد و امکان دیدن بازی از زاویه پشت دروازه هنوز امکان پذیر نیست.

تماشای جام جهانی فوتبال روی میز آشپزخانه یا میز کار با عینک سه بعدی

این فناوری هنوز نیازمند اصلاح و اصلاح است و علاوه بر تماشای مسابقه های فوتبال، می توان از آن جهت دیدن رویدادهای هنری مانند تئاترها و کنسرت ها نیز استفاده کرد.

واژه های کلیدی: فناوری | فناوری | فوتبال | مسابقه | آشپزخانه | جام جهانی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs