ساعت روسیه انگلیس جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

ساعت: روسیه انگلیس جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار پزشکی گرگرفتگی خطر بروز آپنه خواب و پرسشها قلبی را زیاد کردن می‌دهد

مطالعات تازه نشان می‌دهد گرگرفتگی که یکی از عوارض مرسوم یائسگی است،‌ می‌تواند خطر بروز آپنه خواب و بیماری‌های قلبی را زیاد کردن دهد. 

گرگرفتگی خطر بروز آپنه خواب و پرسشها قلبی را زیاد کردن می‌دهد

گرگرفتگی خطر بروز آپنه خواب و پرسشها قلبی را زیاد کردن می دهد

عبارات مهم : پزشکی

مطالعات تازه نشان می دهد گرگرفتگی که یکی از عوارض مرسوم یائسگی هست، می تواند خطر بروز آپنه خواب و بیماری های قلبی را زیاد کردن دهد.

به گزارش ایرنا از مدیکال ساینس، آپنه انسدادی خواب، به توقف موقت تنفس در خواب گفته می شود که معمولا با اختلال تنفس و ضربان نامنظم قلب همراه هست. این اختلال تنفسی ناشی از انسداد مجرای تنفسی دهان بوسیله زبان است و معمولا چند ثانیه به طول می انجامد. این اختلال بعد از 50 سالگی زیاد دیده می شود و زمانی خطرناک است که بیش از 10 ثانیه طول بکشد.

گرگرفتگی خطر بروز آپنه خواب و پرسشها قلبی را زیاد کردن می‌دهد

محققان سابقه پزشکی و سلامتی هزار و 700 زن میانسال را بررسی کردند. 25 درصد از این افراد به علت سن، چربی بدن و فشار خون اوج در معرض آپنه خواب بودند. نتیجه های نشان داد زنانی که گرگرفتگی شدید داشتند، درمقایسه با زنانی که گرگرفتگی خفیف یا بدون گرگرفتگی بودند، دو برابر زیاد در معرض آپنه خواب قرار دارند. گرگرفتگی یکی از مرسوم ترین عوارض یائسگی است.

مطالعات قبلی نشان می دهد آپنه خواب احتمال مبتلا شدن به بیماری های قلبی، فشار خون بالا، سکته قلبی، افسردگی و فوت زودهنگام را زیاد کردن می دهد. این مطالعه که به وسیله محققان انجمن یائسگی آمریکا صورت گرفته نشان می دهد اختلال خواب یکی از شکایت های مرسوم در یائسگی هست؛ بنابراین آپنه خواب به عنوان یکی از دلایل اختلال خواب، از اهمیت خاص ای برخوردار است.

مطالعات تازه نشان می‌دهد گرگرفتگی که یکی از عوارض مرسوم یائسگی است،‌ می‌تواند خطر بروز آپنه خواب و بیماری‌های قلبی را زیاد کردن دهد. 

نتایج این مطالعه در نشریه Menopause انتشار یافته هست.

واژه های کلیدی: پزشکی | محققان | مطالعه | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs